Svět fantazie, smutku i radosti Vlasty Baránkové - vernisáž

Datum: 10.10.2024 - 2.2.2025 | Kategorie: výtvarné umění, umělecká řemesla, ostatní

Zveme vás na vernisáž výstavy

Svět fantazie, smutku i radosti Vlasty Baránkové

dne 10. 10. 2024 v 17 hodin. Na vernisáži vystoupí DUO MELOS a žáci hudebních oborů ZUŠ F. L. Gassmanna Most.

Výstava ilustrační tvorby pro děti z pohledu jejího širšího výtvarného záběru, včetně ukázek z její grafické a malířské volné tvorby.

Vlasta Baránková svoji knižní tvorbu prezentovala na desítkách výstav v České republice a v zahraničí (Francie, Japonsko, Itálie, Německo, Polsko, Belgie, Jižní Korea, Rakousko a Jugoslávie). Získala řadu tuzemských a zahraničních ocenění a její práce jsou zastoupeny v mnoha českých galeriích a soukromých sbírkách. Svůj talent uplatnila i při televizní tvorbě. Mimo jiných se podílela na kresleném seriálu večerníčků o Lískulce pro Českou televizi a spolupracovala i na seriálu večerníčků Markéty Zinnerové pod názvem Čtyři uši na mezi. Její ilustrace doprovázejí například knihy pro děti od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Výstava potrvá do 2. 2. 2025